Week 19: spitskool, pastinaak, cherry romatomaat, sinaasappel, NL-BIO-01. WEEK 20: 14 EN 15 MEI WINKEL GESLOTEN EN GEEN PAKKETTEN!!

  • Bericht auteur:
  • Berichtcategorie:Uncategorized

Week 19: 6 mei

Fruit: appel Elstar, navelsinaasappel, banaan, mango
Groente groot: cherry romatomaat, wilde wortel, spitskool, pastinaak, zuurkool
Groente midden: cherry romatomaat, wilde wortel, spitskool, pastinaak, zuurkool
Groente klein: wilde wortel, spitskool, pastinaak, zuurkool

Recepten van Michiel onze receptentovenaar.

Gesmoorde spitskool met romesco
1 spitskool, olijfolie, peper, zout.

Neem de spitskool en snijd deze in 4 stukken in de lengte, vervolgens snijd je de stronk er schuin uit en verwijder je het buitenste blad. Snijd de kool in dunne reepjes.  Neem een pan met een deksel en verwarm hierin de olijfolie, doe de kool in de pan en maak de kool op smaak met wat peper en zout. Smoor met de deksel op de pan de kool gaar  en maak de kool daarna op smaak met de romesco.

Romesco:
5 paprika, 200 gr blik tomaten, 1  rode chilipeper, 1  sinaasappel sap en ½  zest, 1 teen knoflook, ½  bos basilicum, 80  gr. geroosterde amandelen,
1  dl. ev. olijfolie, peper en zout

Maak de paprika en de peper schoon en snij  ze fijn, zet ze samen met de knoflook, tomaten en sinaasappel  op tot je het geheel kunt pureren. Voeg als de puree koud is de gehakte amandelen, julienne van basilicum en de olie toe. Meng deze ingrediënten door de massa.  Blender de saus met de blender.  Het moet een dikke saus zijn, maak het geheel op smaak met peper en zout.

Wilde wortel met salsa verde en pastinaakchips
1 kg wilde wortel, olijfolie, peper en zout, 1 pastinaak.

Schil de wortel en snij hier dan plakjes van ongeveer 2 mm. Blancheer de wortel in een ruime pan beetgaar. Laat de wortelplakken afkoelen en doe ze in een saladekom. Serveer de salsa verde apart en dip de wortel in de salsa verde. Je kunt plakken of stukken van de wortel snijden wat je wilt.

Schil de pastinaak en verwijder de bovenkant en onderkant  van de pastinaak. Neem nu een bak met water en schil nu verder met de dunschiller tot je pastinaak op is. Ververs het water tot het niet meer troebel is. Neem nu een friteuse of gewoon een pan op het vuur en frituur de pastinaak op 140 graden Celsius tot ze goudbruin zijn. Na het frituren leg je de chips op een ovenplaat met wat keukenpapier en doe je er meteen wat grof zeezout op. Serveer de chips naast de wortel en salsa verde

Salsa verde:
1 bos dille, 1 bos peterselie, 1 bos kervel, 1 el kappertjes, 1 el kappertjesvocht, 1 el mosterd, 1 tl zwarte peper, zout, 2 dl zonnebloemolie.

Pluk de kruiden en doe ze in en blender, voeg de kappertjes, mosterd, zwarte peper toe en draai  de kruiden fijn. Voeg de olie al draaiend toe tot een emulsie, eventueel wat zout erbij

Soep van cherrytomaatjes met sinaasappel en basilicum

500 gr cherrytomaatjes, 1 sinaasappel, 1 ui, 1 teen knoflook, peper, zout, 1 dl olijfolie, ⅓ basilicum, ½ l groentebouillon,

Neem een soeppan, snipper de ui en fruit de ui aan in de pan met de olijfolie, als de ui goed gaar is en zoet doe je de knoflook erbij. De knoflook laat je ook gaar worden, ondertussen neem je de helft van de zeste van de sinaasappel en die doe je bij de ui. Was de tomaatjes en doe ze bij de ui, laat alles lekker door smoren tot het gaar is. Blus daarna de ui en tomaat af met groentebouillon en kook het geheel. Maak de soep op smaak met wat sap van de sinaasappel, peper en zout. Maak de soep tot soep met de staafmixer en garneer de soep met verse gescheurde basilicumblaadjes.